תהליך בניית מרפסות תלויות

שלב 1 | 16

ייצור שלד הפלדה:

לאחר תהליך התכנון והרישוי מול הרשות המקומית וקבלת היתר בניה, העבודה מתחילה במפעל הפלדה, היכן שמייצרים את רכיבי שלד הפלדה לפי תכנון מהנדס. הריתוכים עוברים בקרת איכות על ידי בדיקה ויזואלית, מגנטית ורנטגן – בכדי לוודא שתפרי הריתוך עומדים בתקן ישראל. הדיירים מקבלים תעודת בקרת איכות לפיה רכיבי שלד הפלדה עברו ביקורת בהצלחה.

שלב 2 | 16

עמידות שלד הפלדה:

בכדי להגן על הפלדה מנזקי הזמן ולשמור עליה מהיווצרות חלודה בעתיד, מצפים אותה באבץ בתהליך גלוון חם: לאחר ייצור השלד, טובלים את רכיבי הפלדה באמבטיית אבץ לוהט. שכבת האבץ מגינה על הפלדה מפני חלודה. ככל ששכבת האבץ עבה יותר – ההגנה נשמרת לשנים ארוכות יותר. לאחר הטבילה עורכים בדיקות מיקרוסקופיות לוודא שעובי שכבת האבץ עומד בתקן ישראל. הדיירים מקבלים תעודת בקרת איכות לפיה הגלוון עבר ביקורת בהצלחה.

שלב 3 | 16

בטיחות!

לפני תחילת העבודות בבניין נערוך תכנית ארגון אתר בשילוב יועץ בטיחות ונציגות הדיירים לקבוע בדיוק היכן שטחי העבודה, היכן יעברו הדיירים ואורחיהם, היכן ימוקם המחסן וכדומה. לשמירת הבטיחות של הדיירים מגדרים את שטחי העבודה, מתקינים שילוט אזהרה בולט, ממנים מנהל עבודה מוסמך אשר שוהה באתר ברציפות למשך כל הפרויקט, מתקינים מעברים מקורים למעבר בטוח של הדיירים ועוד. חברתנו תבצע תיעוד של השטחים המשותפים בבניין לטובת שיקום כל נזק שיגרם במהלך עבודות הבנייה.

שלב 4 | 16

הגנות משפטיות:

במקביל להקמת אתר הבנייה, חברתנו תעמיד "ערבות ביצוע" בנקאית בידי נאמן הדיירים כמנגנון הגנה מסחרי-משפטי על הדיירים למשך תקופת הביצוע בשטח. כמו כן בנקודה זו חברתנו תנפיק פוליסות ביטוח מקיפות והדיירים הינם מוטבים לפוליסה זו (ביטוח עבודות קבלניות, צד ג', אחריות מתכננים, חבות מוצר ועוד…).

שלב 5 | 16

פיגומים ומנופים:

עבודת הרכבת המרפסות מתבצעת חיצונית לבניין והעובדים לא נכנסים ללובי הבניין ולא משתמשים במעליות הבניין. שינוע חומרי וכלי העבודה מתבצע על ידי הפועלים על גבי "פיגום תורן" עליו מורכבת במה חשמלית העולה ויורדת במקביל לחזית הבניין. בסיום יום העבודה הבמה יורדת אל הקרקע וננעלת.

שלב 6 | 16

חיבור המרפסת החדשה:

בשלב הראשון של הרכבת השלד, מייצרים את החיבור בין שלד הבטון הקיים אל שלד הפלדה החדש באמצעות "עוגנים מכניים" לפי תכנון מהנדס בניין קונסטרוקטור. אפשר להתייחס לעוגנים אלו כאל "מגה-ברגים", חזקים ביותר, הנועדו למטרה זו בדיוק. לאחר התקנת העוגנים, אנו מזמינים לאתר את מכון התקנים לבצע "מבחן שליפה" בעומס מאות ק"ג על מנת לוודא שהעוגנים רתומים היטב לפי תקן ישראל ושכושר הנשיאה של המרפסת העתידית הינו תקני, לפחות 350 ק"ג למ"ר (מרפסת 12 מ"ר = 4 טון).

שלב 7 | 16

הרכבת שלד המרפסת:

שלד הפלדה מגיע לאתר כרכיב בודד, "רפסודה שלמה" או בחלקים בדידים אשר מחברים באמצעות ברגים ואומים בבניין עצמו, בגובה. בכדי להניף את השלד כ-"רפסודה שלמה" יש צורך בגישת משאית מנוף גדולה לקרבת חזית הבניין. במקרה ואין אפשרות להעמיד מנוף זה, מבצעים את הרכבת השלד בשטח מחלקים בדידים. אין הבדל בתוצאה הסופית בין שתי שיטות הרכבה אלו מבחינת זמני ביצוע בשטח, חוזק ועמידות המרפסת לשנים ארוכות ובכלל.

שלב 8 | 16

מעקה בטיחות:

אלמנט בטיחותי חשוב הינו מעקה המרפסת. ישנן מספר אפשרויות: מעקה עם זיגוג זכוכית ומאחז יד מאלומיניום, מעקה מסגרות חרש המורכב מפרופילי פלדה ועוד ועוד. רכיב זה לבחירת הדיירים לפי הנחיות הרשות המקומית. לאחר התקנת המעקה, חברתנו מבצעת בשטח בדיקת תקינות מעקה, על ידי מכון התקנים. הדיירים מקבלים תעודת בקרת איכות לפיה המעקה עבר ביקורת בהצלחה.

שלב 9 | 16

תשתית לריצוף:

מעל לשלד הפלדה מרכיבים תשתית לריצוף, בשיפוע לעבר נקודת הניקוז בכל מרפסת, על ידי לוחות פייבר צמנט שהינם עמידים לתנאי חוץ (חום, קור, לחות) ויציבים כנגד עומסים גדולים

שלב 10 | 16

איטום:

מעל לתשתית לריצוף מיישמים שכבת איטום בשימוש בחומרים העומדים בתקן ישראל. יש לשים דגש רב בשלב זה ולהשקיע באיטום לטובת המשך יציבות הבניין לשנים ארוכות לאחר הוספת המרפסות. לאחר יישום מערכת האיטום מבצעים בדיקות איטום ("בדיקת הצפה") בכל מרפסת על ידי מכון התקנים וכל אחד מהדיירים מקבל תעודה שאיטום מרפסת דירתו עבר בהצלחה בדיקת הצפה תקנית.

שלב 11 | 16

אריחי ריצוף:

חברתנו תעמיד לבחירת הדיירים מספר אפשרויות של אריחי גרניט פורצלן בסגנונות, גדלים וגוונים שונים. את המרווחים בין האריחים ("פוגות") ממלאים ברובה אפוקסית. לדיירים עומדת האפשרות לשדרג באופן אישי לריצוף עץ – טבעי או סינטתי. ברצפה מותקנת נק' ניקוז כפולה המחוברת למרזב נסתר (צמ"ג – צינור מי גשם) אשר מנקז את המרפסת ומוביל את הנוזלים לקומת הקרקע אל עבר בור חלחול או פתרון אחר.

שלב 12 | 16

חיפויים:

בתהליך התכנון בוחרים את החומרים לחיפוי שלד הפלדה כאשר בד"כ משתמשים בפח אלומיניום צבוע, לוחות צמנטים עם גמר שליכט או בפח פלדה מגולוון וצבוע. לכל חומר היתרונות והחסרונות שלנו. המלצת חברתנו היא לא להתפשר על פחות מחיפוי אלומיניום. תמיד מחפים את תקרת המרפסת, לעיתים משאירים את הדפנות ההיקפיות (האנכיות) של שלד הפלדה חשופות לאחר ששלד הפלדה עבר תהליך צביעה חרושתית מעל לשכבת הגלוון. מעבר לתפקיד עיצובי, החיפוי יכול לסייע להגן על הפלדה מנזקי הזמן.

שלב 13 | 16

התקנת וויטרינה מעבר למרפסת ותריס:

לקראת סיום ביצוע עבודות הבנייה, אנו מתאמים עם כל דייר ודיירת באופן אישי מועד בו עובדי החברה נכנסים לדירה לצורך התקנת מחיצה זמנית בסלון הדירה. המחיצה מוקמת כ-1 מ' לתוך הסלון, בתחום בו מתוכנן המעבר למרפסת החדשה, לאחר הנחת שכבות הגנה על רצפת ותקרת הסלון. לאחר התקנת המחיצה עובדי החברה יכולים להכין את המעבר מהסלון למרפסת ולהתקין את וויטרינת האלומיניום והתריסים – באופן חיצוני לדירה ולמנוע כניסת אבק ורעש לסלון במהלך שלב זה. 

שלב 14 | 16

חשמל:

לאחר התקנת וויטרינת האלומיניום, חשמלאי מוסמך יחווט את רכיבי החשמל במרפסת (תריס גלילה חשמלי, נק' תאורה שקועה בתקרה, שקע חשמלי ועוד) ויתקין מתגי הפעלה בפנים הדירה. כמו כן יבוצעו תיקוני גמר פנים הדירה בסלון, סביב הוויטרינה החדשה.

שלב 15 | 16

גמר הבנייה:

לאחר סיום כל השלבים המתוארים כאן, מבצעים "פרוטוקול מסירה" עם כל אחד מבעלי הדירות – לוודא שהכל בוצע לשביעות רצון הדייר, לפי התקן הישראלי ולפי המפרט הטכני שסוכם בחוזה. כעת המרפסת מאוכלסת בידי הדיירים. תקופת האחריות מתחילה בשלב זה ומשכי הזמן לאחריות על הרכיבים השונים הינה לפי הקבוע ב-"חוק מכר דירות". ערבות הביצוע מוחלפת  בערבת בנקאית לתקופת הבדק בידי נאמן מטעם הדיירים, לשמירת זכויות הדיירים. 

שלב 16 | 16

הצלחה!

המרפסת נמסרת לשימוש הדיירים ולשביעות רצון אלפי לקוחותינו מן העבר ומההווה. הקבלן מפנה את הציוד מהשטח ומשקם כל נזק שנגרם במהל הבניה למעטפת הבניין, השטחים המשותפים, רחבת הכניסה לבניין וכל נזק אחר.

לייעוץ ופרטים נוספים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מרפסות תלויות מפלדה

  מרפסות תלויות מפלדה הפכו לשם דבר בשנים האחרונות. ניתן לראות אותן בבנייני מגורים רבים, הן חדשים והן ישנים – והתחושה המתקבלת היא כי הן החליפו את מרפסות הבטון הוותיקות והישנות. אין ספק כי למרפסות אלו תכונות ייחודיות ויתרונות רבים ההופכים אותן לבחירה הנכונה עבור דיירים המעוניינים להוסיף מרפסת פרטית לביתם. בקיילין את שניטמן תוכלו לשמוע על מגוון אפשרויות של תוספת מרפסות ברזל לביתכם, כל שעליכם לעשות הוא לחייג אלינו.

  מרפסת תלויה מפלדה

  על מנת להתחיל בתהליך בנייה והרכבה של מרפסת יש לבחור תחילה בחברה אשר תלווה אתכם בתהליך. על מנת לבחור נכונה חשוב לשים לב הן למקצועיות של בעלי החברה אך לא פחות חשוב לאנושיות. בקיילין את שניטמן תוכלו למצוא צוות מקצועי העוסק בליווי פרויקטים שכאלו כבר עשרות של שנים. הצוות שלנו, בעל יחסי אנוש מעולים וסבלנות רבה, ילווה אתכם באופן מקצועי ואמין לאורכו של כל התהליך, יאפשר לכם לדעת בכל שלב ושלב כי עשיתם את הבחירה הנכונה – וכי אתם נמצאים בידיים הטובות והמסורות ביותר.

  הייחודיות של מרפסות תלויות מפלדה

  בעבר הלא כל כך רחוק, המרפסות היחידות עליהן דיברו בארץ היו מרפסות בטון. עם חלוף השנים ועם הרצון לבנות מרפסות איכותיות ועמידות לאורך זמן, החלו לבנות מרפסות תלויות מפלדה. אין ספק כי ישנם יתרונות רבים ההופכים אותן לכדאיות ומשתלמות.

  • איכות חומר הגלם – הפלדה נחשבת כחומר גלם יוקרתי ואיכותי, בו משתמשים בהרכבת שלד המרפסות כמו בשלדי גורדי שחקים באמריקה ואירופה. בזכות הפלדה, ניתן לייצר מרפסות יציבות, עמידות ומרשימות – לטווח הרחוק.
  • זמן – יתרון נוסף וחשוב לא פחות הינו הזמן הקצר הדרוש להתקנת מרפסות פלדה. משך ייצור והרכבת מרפסת מפלדה הינו קצר ותוך זמן קצר מרגע ההחלטה המרפסת כבר יכולה להיות מורכבת בביתכם.
  • ייצור – תהליך הייצור של מרפסות פלדה מתרחש ברובו במפעלים ייעודיים. כך ניתן לבצע בדיקות שונות ב-"תנאי מעבדה" להבטחת איכות הרכיבים השונים ובטיחותם. כך אנו יכולים להתחייב לטיב הגבוה של המוצר הסופי ועמידות המרפסות לשנים ארוכות.
  • חוזק ומשקל – באופן כללי, הפלדה הינו חומר חזק וקל בהרבה מהבטון. בהתאם לכך מרפסות הפלדה עמידות לאותם עומסים כמו מרפסות הבטון, אך הן שוקלות כרבע ממשקל מרפסות הבטון ולא מכבידות על שלד הבניין הקיים.

  מרפסת תלויה

  מעוניינים להוסיף לביתכם מרפסת תלויה? בנייה נכונה של מרפסת תוביל אתכם אל היעד הסופי בקלות ובמהירות. כל שעליכם לעשות כעת הוא לבחור את בעל המקצוע הנכון שילווה אתכם לאורכו של התהליך ויבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר. קיילין את שניטמן הינה בדיוק החברה הנכונה עבורכם במידה ומרפסת תלויה הינה החלום שלכם.

  הוספת מרפסת תלויה

  כל ביצוע של תכנון וביצוע פרויקטים הקשורים בבנייה נעשה על ידי חברה קבלנית. חברה מקצועית יכולה לספק לכם שירות איכותי ואמין. על מנת לדעת כי אתם בידיים הטובות ביותר, הרימו טלפון עוד היום אל קיילין את שניטמן. חברתנו מתמחה בליווי פרויקטים כבר שנים ארוכות. הצוות המקצועי שלנו ייתן לכם את המענה המדויק ביותר החל משלבי הפרויקט הראשוניים של בחירת המבנה, החומרים והתכנון ועד שלב הביצוע הפועל. אנו נספק עבורכם את השירות האיכותי ביותר לו אתם זקוקים.

  כיצד בוחרים נכונה מרפסת תלויה?

  בחירת מרפסת אינה דבר של מה בכך, השקעת זמן בבחירה תגרום לכל לקבל את ההחלטה הטובה ביותר אשר תספק לכם את המענה הנכון ביותר עבורכם. אם אתם עומדים בפני בחירת מרפסת, חשוב שתשימו לב למספר נושאים:

  • מחיר – חשוב להבין כי הליך הוספת מרפסות הינו הליך חד פעמי וקשה עד בלתי אפשרי לתקן טעויות שבוצעו במהלך הבניה. חשוב לבחור בבעל מקצוע איכותי ומנוסה בעל וותק ואמינות, משום ש-"על מה שקונים בזול לרוב משלמים ביוקר". אל תתפתו למחיר הנמוך ביותר אלא הקפידו בבחירתם על קבלן בעל הכשרה הנדסית מוסמכת וניסיון בתחום ספציפי זה.
  • זמן – החליטו האם אתם נינוחים או לחוצים מבחינת זמנים. פרק הזמן העומד לרשותכם יכול להשפיע באופן משמעותי על בחירת המרפסת שתתאים לכם. קחו בחשבון כי תהליכי הוספת מרפסות פלדה עורכים כ-30%-40% מהזמן הדרוש לבניית מרפסות משלד בטון.

  כך תבחרו נכון מרפסת תלויה

  • מה התנאים בסביבת הבניין – בניינים רבים לא מסוגלים להוסיף מרפסות בטון, משום שלעומת מרפסות פלדה – מרפסות בטון חייבות בהתקנת עמודי תמך בכדי לשאת את המשקל הרב של מרפסת מבטון יצוק. לכן יש צורך בקידוחים בקרקע על מנת לייצר יסודות חדשים לעמודי המרפסת. במקרה בו בסביבת הבניין ישנן חניות רכבים, חנויות מסחריות, חניון תת קרקע וכדומה – לא ניתן לקדוח בקרקע לטובת יציקת יסודות חדשים מבלי לפגוע במקומות החניה או בקומת המסחר. בנוסף, למרפסות הבטון משקל עצמי גבוה מאד לעומת הפלדה שהינה קלה וחזקה, כך שלא כל בניין יוכל לשאת בעומסים הנוצרים מהוספת מרפסות בטון עם ובלי קשר ליסודות חדשים.
  • המלצות – היעזרו בהמלצות של חברים, מכרים, משפחה ועוד. המלצה הינה הדרך הבטוחה ביותר לבצע כל בחירה במיוחד כאשר היא מגיעה מהקרובים לכם.
  • אין טוב ממראה עיניים – משום שמרפסות אינן מוצר אחיד וגנרי אלא מוצר מורכב מאלמנטים רבים, כל קבלן מציע סוג אחר של מרפסות ברמות שונות של איכות, עמידות, בטיחות. בתהליך בחירת הקבלן ואפיון המרפסות חשוב שתבקרו בעצמכם בפרויקטים מן העבר של הקבלן הפוטנציאלי על מנת לוודא שהציפיות שלכם מתלכדות עם היכולות של הקבלן והמוצר המוצע לכם על ידו.

  בניית מרפסת תלויה

  תהליך בניית מרפסת תלויה נראה לפעמים מאיים ומתיש. אנו זוכרים את תהליכי בניית מרפסות הבטון אשר ארכו זמן רב, החרישו את האוזניים וזיהמו את הסביבה באופן משמעותי. בשנים האחרונות ישנן שיטות מתקדמות יותר על מנת להוסיף מרפסות לבנייני מגורים באופן שגורם לדיירים רבים לבחור להוציא לאור את התהליך. במידה וגם אתם מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על בניית מרפסות לבניינכם זה הזמן לפנות אל קיילין את שניטמן ולקבל את כל הפרטים להם אתם זקוקים.

  בניית מרפסת תלויה בבניין משותף

  החלק המשמעותי והחשוב ביותר בתהליך הוספת המרפסת הינו כמובן תהליך בחירת הקבלן. קבלן טוב יהיה כזה שיבצע את עבודתו בצורה מקצועית אך גם יהיה אנושי וסובלני לרצונותיכם. קיילין את שניטמן הינה חברה קבלנית המומחית בתכנון ובניה של הוספת והרחבת מרפסות פלדה. הצוות שלנו אמין, מנוסה, מסור וילווה אתכם במקצועית לאורכו של התהליך. אנו זמינים וקשובים לכל בעיה, טענה או שאלה של לקוחותינו. הזמן שלכם חשוב לנו ולכן נדאג תמיד לעמוד בלוח הזמנים הנקבע מראש.

  למה אתם זקוקים עבור בניית מרפסת תלויה?

  למרות שבניית מרפסת תלויה הפכה למעין דבר שבשגרה, היא דורשת מספר הכנות מקדימות:

  1. היתרי בניה – תהליך קבלת ההיתר מתבסס על מספר שלבים, ובכדי לקדם אותו על הצד בטוב ביותר יש לפנות אל מספר אנשי מקצוע: החל מאדריכלים, מהנדסי בניין, מודדים טופוגרפיים מוסמכים, יועצי תנועה ובטיחות ובמקרים מסוימים אף אגרונומים. כך או כך, שיתוף פעולה עם קיילין את שניטמן יסייע רבות בניהול תהליכי קבלת האישורים והיתרי הבניה בזריזות מול הרשויות המקומיות השונות.
  2. התאמת המרפסת לבניין – עוד קודם תהליך הבנייה שבו עם הקבלן על מנת להתאים את מבנה המרפסת וצורתה לתחום הבניין בו מרכיבים אותה. חשוב שמבנה המרפסת יתאים באופן מדויק לבניין.
  3. בחירת סוג המרפסת – בחרו מהו החומר ממנו אתם מעוניינים לבנות את המרפסת שלכם. זאת בהתאם לתנאים העומדים לרשותכם מבחינת זמן, כסף, הנחיות של הרשות המקומית ועוד.

  מרפסת פלדה

  מרפסת פלדה הינה הפתרון האידאלי עבור רבים מאתנו. אין ספק כי תוספת של מרפסת הינה שדרוג משמעותי של הבית. האוויר הפתוח, הנוף הנשקף מהמרפסת ותחושת החופש שהיא מספקת גורמים לכל אחד מאתנו לרצות בה. תהליך תוספת מרפסת עלול להישמע לנו כארוך, מתיש וסיזיפי ולכן אנו מוותרים עליו עוד קודם עשינו את הבירור הנכון. בניגוד לדעה זו, כיום קיימות מגוון דרכים להוסיף מרפסת בקלות. מעוניינים להוסיף מרפסת וחוששים מהתהליך? פנו עוד היום לקיילין את שניטמן וקבלו את כל הפרטים בנושא.

  בחירה נכונה של מרפסת פלדה

  אין ספק כי כל אזרח במדינת ישראל חולם על מרפסת. מה שבעבר היה תהליך ארוך ומתיש, היום הפך להיות פשוט וקל יותר באמצעות בעלי המקצוע הנכונים. על מנת להתאים את המרפסת הנכונה לכם היעזרו בחברה אשר מתמחה בתחום זה. קיילין את שניטמן הינה חברה קבלנית אשר מומחית לתכנון ובנייה של מרפסות משלד פלדה. בזכות ניסיון בן עשרות שנים בענף הבנייה ובאופן ספציפי בתחום הוספת מרפסות פלדה, נוכל להגשים עבורכם כל חלום שרק תרצו.

  מדוע דווקא מרפסת פלדה?

  • העבודה על מרפסת בטון מתבצעת כולה בתוך אתר הבנייה והינה רועשת לכל אורכה, מייצרת אבק ולכלוך רב. כלומר, הדיירים חווים אי נוחות במשך כל תהליך העבודה מחוץ לחלון שלהם. עובדה זו יכולה להפריע ולהכביד על שגרת החיים. לעומת זאת, מרפסות פלדה מיוצרות במפעל ומגיעות לשטח מוכנות להרכבה מהירה, נקייה ושקטה.
  • העבודה להרכבת מרפסת פלדה הינה נקייה, מדויקת ו-"סטרילית" יותר מאשר עבודת יציקת הבטון עבור המרפסות.
  • מרפסות בטון דורשות תמיכה של עמודים חדשים היורדים אל האדמה ונדרש לייצר עבורם יסודות חדשים בקרקע. השטח במפלס הרחוב שעמודים אלו גוזלים עלול לבטל חניית רכבים או להפריע לתמרון הרכבים בחניה או שתידרש עבודת הריסה מורכבת במקרה בו קיים חניון תת קרקעי.

  הוספת מרפסת פלדה

  הוספת מרפסת פלדה הינה משימה הדורשת מיומנות והכשרה מקיפה בתחום. ניתן לעשות תהליך זה ברוב בנייני המגורים כמובן, אך על מנת שהעבודה תתבצע כראוי חשוב לבחור חברה קבלנית נכונה. בקיילין את שניטמן תמצאו צוות איכותי ומקצועי שישמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה או בקשה.

  הוספת מרפסת פלדה והיתרונות

  למרפסות פלדה ישנם יתרונות רבים על פני מרפסות בטון. במידה ואתם מעוניינים להוסיף מרפסת לבית הפרטי שלכם, אין ספק כי הבחירה במרפסת פלדה תהיה הטובה ביותר. אך במידה ויש לכם שאלות או לבטים בנושא, תוכלו לפנות עוד היום אל קיילין את שניטמן – חברה קבלנית, וותיקה ומנוסה בתכנון ובנייה של פרויקטים מסוג זה. הצוות המסור שלנו ילווה אתכם החל מהשלבים הראשוניים ביותר של התהליך, הכוללים בחירה והתאמה של המרפסת הנכונה ביותר עבורכם – ועד השלב בו המרפסת שנבחרה תורכב בצורה מדויקת אל הבית שלכם.

  כיצד מתבצע תהליך של הוספת מרפסת פלדה?

  הוספת מרפסת פלדה הינה תהליך אשר בניינים רבים ברחבי המדינה עוברים בשנים האחרונות ביוזמת הדיירים. מדובר בתהליך ידידותי שקט, מדויק ונקי אשר מתבצע בכמה שלבים:

  1. איפיון המרפסת – מרפסות אינן מוצר אחיד סטנדרטי אלא מוצר מורכב בעל מאפיינים רבים בעלי דרגות איכות ויוקרה שונות. התאמת מפרט המרפסות מתבצע באופן פרטני לכל בניין בהתאם לרצונות הדיירים ויכולותיהם.
  2. ייצור המרפסת – בניגוד למרפסות בטון אשר יצוקות בשטח הבניין עצמו ובכך גורמות לרעש, לכלוך, אבק ובלגן רב, רוב רכיבי מרפסות הפלדה מיוצרים במפעל מבעוד מועד. עובדה זו מאפשרת ביצוע בקרת איכות על הרכיבים השונים במספר בדיקות על מנת לוודא את טיב המוצר המוגמר. את רכיבי המרפסת מובילים אל השטח לאחר ייצורם.
  3. הרכבה – השלב האחרון בתהליך הינו הרכבת המרפסת ויישום כל חומרי הגמר (חיפויים, ריצוף, מעקות וכדומה). בשיטות הבניה שלנו, מרפסות פלדה מורכבות ללא כל צורך בעמודי תמיכה באופן שהופך את התהליך לזריז הרבה יותר מאשר בניית מרפסות בטון, ויוצר תוצאה אסתטית יותר וללא פגיעה בחניות רכבים במפלס הקרקע או בחניון תת-קרקעי.

  מרפסות תלויות

  מרפסות תלויות הפכו להיות כיום דבר שבשגרה וחברתנו עוסקת כבר למעלה מ-20 שנה בתכנון ובביצוע הוספת מרפסות פלדה לבניינים. אם גם אתם מעוניינים להגשים את החלום ולהוסיף מרפסת תלויה לביתכם, חייגו עכשיו אל קיילין את שניטמן ונספק לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא.

  הוספת מרפסות תלויות לבניין

  תהליך הוספת מרפסת לבנייני מגורים הינו תהליך נפוץ ומקובל מאוד בשנים האחרונות. מדובר על תהליך קבוצתי בו על הדיירים המעוניינים בתוספת מרפסת להתאגד ביחד ולבחור בחברה הנכונה אשר תלווה את התהליך. קיילין את שניטמן הינה חברה קבלנית אשר עוסקת בתחום תכנון וביצוע פרויקטים כבר שנים רבות. אנו מתחייבים לספק עבורכם את השירות הטוב והאיכותי ביותר בעזרת צוות מקצועי ואמין. אנו נלווה אתכם לאורך התהליך ונבצע אותו בדיוק לפי הדרישות האישיות שלכם.

  כיצד מרכיבים מרפסות תלויות?

  לעיתים אנו נוטים לחשוב כי תהליך בניית והרכבת מרפסת הינו תהליך ארוך הנמשך זמן רב ודורש השקעה כספית רבה, אך אין זה מדויק. ישנם מספר סוגי מרפסות אשר כל אחת דורשת משך עבודה שונה, זמן הרכב אחר וכמובן עלויות משתנות. תהליך הרכבת מרפסות כולל מספר שלבים:

  1. בחירת סוג המרפסת – אחד החומרים העיקריים מהם נבנות מרפסות כיום היא פלדה. זאת לאור יתרונותיו הרבים של חומר הגלם. ראשית, משך הפעולה היא קצרה בהרבה – בייחוד בהשוואה לשימוש בחומרי גלם אחרים. בנוסף, אין צורך בעמודי תמך אל הקרקע. כמו כן, העבודה עצמה בשטח שקטה, נקייה, מדויקת ומתוחכמת יותר – כאשר ההרכב האנושי של הפועלים הפשוטים המומחים בעבודות פלדה הינו איכותי בהרבה מפועלים פשוטים העוסקים בבניית שלד בטון.
  2. בניית המרפסת – משך זמן התהליך לבניית המרפסת משתנה בין חומר לחומר. בניית מרפסת מבטון הינה ארוכה, מלוכלכת ורועשות הרבה יותר לעומת מרפסות העשויות פלדה הנעשות במפעל עצמו.
  3. הרכבת המרפסת – תהליך ההרכבה גם הוא משתנה בין סוגי החומרים. מרפסות פלדה הינן קלות וחזקות לעומת מרפסות בטון, ומשקלן זניח לעומת העומסים בהם שלד הבניין המקורי תוכנן לעמוד. תהליך ההרכבה של מרפסות הפלדה, מרפסות "תלויות", הינו פשוט וזריז יותר לעומת מרפסות בטון אשר תהליך ההרכבה שלהן ארוך, מסורבל, רועש ומלכלך.

  שאלות נפוצות

  בפני דיירי הבניין האפשרות לפנות לאדריכל או מהנדס בניין באופן ישיר ולשכור את שירותיהם לניהול הבקשה להיתר בניה עבור תוספת המרפסות, מול הרשות המקומית.

  אפשרות נוספת היא להתקשר מתחילת הדרך עם קבלן בניין אשר ירכז גם את תהליך התכנון והרישוי, בנוסף לביצוע הבנייה עצמה.

  לכל אחת מן האפשרויות הנ"ל יתרונות וחסרונות. נושא זה קצת מורכב ומומלץ להתייעץ עם נציג חברתנו על מנת לקבל מידע נוסף ביחס לבניינכם.

  בכל מקרה, אנו מבצעים את הבנייה בפועל וגם מעניקים שירותים כוללים משלב התכנון והרישוי ועד למסירת המרפסת ואכלוסן כ-"one stop shop".

  את תהליך הבקשה להיתר הבנייה ואת התקשורת עם הרשות המקומית מבצעים משרד אדריכלים ומהנדסי בניין. לחברתנו מחלקת תכנון הנדסי IN-HOUSE ומנהלי החברה הינם מהנדסים ואדריכלים בוגרי הטכניון חיפה ואוניברסיטת ת"א. אנו עובדים עם מספר משרדי אדריכלים המובילים בתחום תכנון ורישוי תוספות והרחבות מרפסות.

  לפי העיריות השונות יש לשמור על אחידות בחזיתות של הבניינים שבתחומן. בהתאם לכך, בפרוייקטים של הוספת מרפסות יש לייצר טורים שלמים של מרפסות, ללא הפסקות ו"חורים" בינהן, לגובה כל חזית אשר משתתפת בפרויקט.

  בחזית דירות אשר אינן משתתפות בפרוייקט מתקינים מרפסת "דמה". מרפסת דמה מכילה את הרכיבים המינימאלים על מנת לייצר חזות אחידה. לרוב זה כולל לפחות את שלד הפלדה, החיפויים והמעקה. לעיתים יש צורך גם להתקין כחלק ממרפסת ה-"דמה" תקרה עבור המרפסת שמתחתיה. במקרים כאלו יש לאטום את מישור ה-"תקרה" ולחבר אותה לצמ"ג. מרפסת "דמה" לא דרושה לעמוד בעומס בו מרפסת צריכה לעמוס (350 ק"ג למ"ר) אלא מרפסת "דמה" מוגדרת כ-"גג קל" (עומס נדרש 20 ק"ג למ"ר) ולא ניתן להשתמש בה בהמשך כמרפסת רגילה. על מנת להשמיש את מרפסת ה-"דמה" כמרפסת רגילה בעתיד יהיה צורך בפעולות רבות, גם סטטוטוריות וגם הנדסיות. חשוב לציין שהאפשרות להוסיף מרפסת באופן יחידני, בחזית דירות שלא השתתפו במקור בפרויקט עם כל השכנים כאשר הוסיפו את המרפסות לכל הבניין, נעה בין בלתי אפשרית ליקרה מאד (בערך פי 3 מעלות מרפסת סטנדרטית).

  אחת הנקודות הקריטיות ביותר כאשר מוסיפים מרפסת לדירה היא ניקוז הנוזלים מהמרפסת. כמובן שאף אחד לא מעוניין שייכנסו לו מים מהמרפסת שמעליו ומהמרפסת שלו אל פנים הדירה כאשר יורד גשם. מסוכן יותר מזה הוא מצב בו מים או נוזלים אחרים חודרים לשלד הבניין באיזור חיבור המרפסת לבניין הקיים ולתוך הדירה.

  לשם כך, יש לבצע איטום מוחלט בכל רכיבי המרפסת ובמיוחד בחיבור לבניין. כמו כן יש לוודא שהנוזלים שיגיעו אל המרפסת יתנקזו ממנה ביעילות.

  האיטום הוא אחד הנקודות הקריטיות להבטחת שלמות הבניין ועמידותו בשנים הבאות. אנו, בחברת קיילין את שניטמן שמים דגש מירבי על פעולת האיטום ומשתמשים בחומרים האיכותיים ביותר ובבעלי המקצוע הנכונים ביותר לעניין זה. במסגרת הפרויקט אנו מוסיפים מערכת ניקוז מי גשם (צמ"ג – צינור מי גשם) חדשה ועצמאית על מנת להבטיח שניקוז הנוזלים מן המרפסת יהיה מהיר ככל הניתן. הצמ"ג הוא חיצוני אך מוסתר, והינו נפרד מהמערכות הקיימות של הבניין הקיים בכדי שניקוז המרפסות לא יעמיס על התשתיות הנוכחיות של הבניין.

  לפני תחילת העבודות מבצעים תיעוד המצב הקיים ואנו מתחייבים לשקם כל פגיעה ככל נגרמה במהלך פרויקט תוספת מרפסות. השטחים הציבוריים, שבילי הגישה לבניין, חניון כלי הרכב, מעטפת הבניין, פנים הדירות – כל אלו באחריות הקבלן ואנו מחזירים את כל אלו לקדומתם לאחר סיום הבנייה.

  נציין כי אחד מתחומי התמחות חברתינו שנרכש במהלך עשרות שנים ואתרי עבודה הינו ביצוע תוספות בנייה באתרים מאוכלסים ובבניינים קיימים (כדוגמאת הרחבת אולמות הסינמה סיטי רמה"ש במרתפים ובתוך מתחם פעיל של בתי קולנוע, משרדים ומסחר מסביב לשעון – לרשימה מלאה של המיזמים שביצענו לחצו כאן). לאורך השנים הרבות של פעילותנו למדנו איך לבנות באופן מדוייק, בטוח ונקי על מנת לצמצם הפרעות לדיירי המקום שחיים ועובדים בקרבת אתרי הבנייה שלנו.