תוספת והרחבת מרפסות – שאלות ותשובות נפוצות

תוספת והרחבת מרפסות – שאלות ותשובות נפוצות

 

חברתנו מעניקה ללקוחותיה אחריות מקיפה בהתאם לקבוע לפי חוק ישראל "חוק מכר דירות".

תהליך תוספת מרפסות פלדה הינו זריז מאד באופן יחסי ומהיר מאד בהשוואה לתוספת מרפסות בטון. זאת משום שחלק גדול מעבודת הייצור נעשית מראש במפעל ובשטח מתבצעת רק ההרכבה של המרפסת עצמה לבניין והתקנת חומרי הגמר. בפועל מדובר על כ-2 חודשי עבודה מראש בבית ייצור (בסביבת עבודה מבוקרת המקפידה על איכות ביצוע ללא פשרות) ו-2-5 חודשי עבודה בשטח לכל ״טור״ מרפסות כאשר בוחרים בחברה מנוסה בעלת הכשרה הנדסית רשמית וצוותי בנייה קבועים, איכותיים ומנוסים – לרוב פועלים אירופאים (מולדובים או אוראיניים).

תהליך תוספת מרפסות בטון, במהלכוו יש לצקת את שלד המרפסות באתר קומה לאחר קומה – הינו ממושך ואורך בד"כ 10-14 חודשים בבניין. לעומת עבודות הרכבת שלד הפלדה - עבודת יציקות בטונים הכרוכות בלכלוך, רעש, זיהום, אבק ונוכחות של פועלי בניין פשוטים בסביבת המגורים במשך הביצוע.

מחיר המרפסת הוא שילוב של הרבה מאד גורמים – גודל המרפסת, סוג ואיכות חומרי הגמר והחיפוי, סוג הריצוף, האם יש צורך להחליף חלון קיים לוויטרינת אלומיניום, מה רוחב הוויטרינה,, איזה סוג של תריס מתקינים, האם יש צורך בביצוע הריסת קורה קונסטרקטיבית או בפריצת קיר חיצוני על מנת לחבר את הדירה למרפסת, כמות המרפסות בפרוייקט, דרכי הגישה לאתר ועוד ועוד…. באופן גס, ניתן לקבוע שעלות תוספת מרפסות לבניין קיים כ 75-110 אלף שקל למרפסת עבור שטח של כ-12 מ"ר. כאשר מדובר על הרחבת מרפסות טווח, המחירים נע בין 40-80 אלף ש"ח בהתאם לשטח המתווסף למרפסת, לשטח המרפסת הקיימת ולמורכבות הביצוע בשטח.

אין צורך בתחזוקה שוטפת במוצרים של חברת "קיילין את שניטמן". כל רכיבי הפלדה בהם נעשה שימוש בבנייית המרפסות מוגנים מפני חלודה לאחר שעברו תהליך גלוון בטבילה באמבט אבץ רותח, בעובי לפי תקן ישראל הרלוונטי (הדיירים מקבלים תעודת תקן על ביצוע שכבת הגלוון). האבץ מכסה את כל שטח הפנים של רכיבי הפלדה ומספק את ההגנה היעילה והמיטבית נגד נזקי זמן שעלולים להיווצר במתכת – תהליכי קורוזייה (חלודה). כלומר – שלד הפלדה של המרפסות תוצרת קיילין את שניטמן עמיד לעשרות רבות של שנים ללא שום תחזוקה מצד הדיירים. לציין כי הגלוון נעשה רק לאחר ייצור רכיבי הפלדה: ביצוע כל הריתוכים, הקידוחים, הכיפופים וכדומה. לאחר ביצוע הגלוון מבצעים רק חיבורים "יבשים" על מנת שלא לפגוע בשכבת האבץ. חלקי פלדה של המרפסת שאינם מחופים, עוברים תהליך של צביעה בתנור בנוסף ומעל לשכבת הגלוון ובכך מספקים הגנה נוספת על רכיבי הפלדה ומייצרי תוצאה אסתטית ומעוצבת יותר.

הרכיב היחיד שדורש תחזוקה שוטפת הינו ריצוף עץ טבעי אותו יש לשמן מדי שנה-חצי שנה.

בתקופת שעון חורף – לרוב עובדים בין 7:00-17:00

בתקופת שעון קיץ – בד"כ עובדים בין 7:00-18:00

בימי שישי וערבי חג – עובדים בין 7:00-13:00/14:00

בפני דיירי הבניין האפשרות לפנות לאדריכל או מהנדס בניין באופן ישיר ולשכור את שירותיהם לניהול הבקשה להיתר בניה עבור תוספת המרפסות, מול הרשות המקומית.

אפשרות נוספת היא להתקשר מתחילת הדרך עם קבלן בניין אשר ירכז גם את תהליך התכנון והרישוי, בנוסף לביצוע הבנייה עצמה.

לכל אחת מן האפשרויות הנ"ל יתרונות וחסרונות. נושא זה קצת מורכב ומומלץ להתייעץ עם נציג חברתנו על מנת לקבל מידע נוסף ביחס לבניינכם.

בכל מקרה, אנו מבצעים את הבנייה בפועל וגם מעניקים שירותים כוללים משלב התכנון והרישוי ועד למסירת המרפסת ואכלוסן כ-"one stop shop".

את תהליך הבקשה להיתר הבנייה ואת התקשורת עם הרשות המקומית מבצעים משרד אדריכלים ומהנדסי בניין. לחברתנו מחלקת תכנון הנדסי IN-HOUSE ומנהלי החברה הינם מהנדסים ואדריכלים בוגרי הטכניון חיפה ואוניברסיטת ת"א. אנו עובדים עם מספר משרדי אדריכלים המובילים בתחום תכנון ורישוי תוספות והרחבות מרפסות.

ישנם מנגנונים רבים הניתן ליישום על מנת לשמור על הצדדים השונים המשתתפים בפרוייקט תוספת המרפסות (דיירי הבניין, הועד המנהל של הבניין, המתכננים, מפקח הבנייה מטעם הדיירים והקבלן המבצעים):

הקבלן מעמיד בידי נאמן הדיירים ערבות בנקאית אוטונומית בלתי חוזרת לתקופת הביצוע ותקופת הבדק כך שברשות הדיירים "צ'ק ביטחון מזומן" שביכולתם לפדות במקרים בהם הקבלן נעלם, פשט את הרגל, חדל, הפר את החוזה וכדומה.

כמו כן, התשלום לקבלן מתבצע מדי חודש רק כנגד העבודה שכבר בוצעה בשטח – לאחר אישור מפקח הבניה מטעם הדיירים. כך הדיירים מוגנים משום שהם משלמים רק על מה שהם קיבלו ולא משלמים מראש על רכיבים ועבודות שטרם סופקו או בוצעו.

חברתנו מפעילה פוליסות ביטוח מקיפות המכסות את עבודות תוספת המרפסות בהתאם להיקף הפרוייקט. פוליסת הביטוח מתייחסת לטיב העבודה, לנזקים ופגיעות שעלולים להיגרם לעובדי הקבלן, לקבלני המשנה, לדיירים עצמם ולעוברי אורח ולפגמים שעלולים להיווצר במהלך הזמן למוצר עצמו – מרפסת הפלדה. הפוליסות שמכסות את כל הנ"ל הינן: אחריות קבלנים, צד ג', אחריות מעבידים, אחריות מוצר ואחריות מקצועית. דיירי הבניים מוטבים לפוליסה ואין הם צריכים לעשות שום פעולה במישור זה – באחריות הקבלן לבטח את כל ההיבטים של הפרויקט.

לפי העיריות השונות יש לשמור על אחידות בחזיתות של הבניינים שבתחומן. בהתאם לכך, בפרוייקטים של הוספת מרפסות יש לייצר טורים שלמים של מרפסות, ללא הפסקות ו"חורים" בינהן, לגובה כל חזית אשר משתתפת בפרוייקט.

בחזית דירות אשר אינן משתתפות בפרוייקט מתקינים מרפסת "דמה". מרפסת דמה מכילה את הרכיבים המינימאלים על מנת לייצר חזות אחידה. לרוב זה כולל לפחות את שלד הפלדה, החיפויים והמעקה. לעיתים יש צורך גם להתקין כחלק ממרפסת ה-"דמה" תקרה עבור המרפסת שמתחתיה. במקרים כאלו יש לאטום את מישור ה-"תקרה" ולחבר אותה לצמ"ג. מרפסת "דמה" לא דרושה לעמוד בעומס בו מרפסת צריכה לעמוס (350 ק"ג למ"ר) אלא מרפסת "דמה" מוגדרת כ-"גג קל" (עומס נדרש 20 ק"ג למ"ר) ולא ניתן להשתמש בה בהמשך כמרפסת רגילה. על מנת להשמיש את מרפסת ה-"דמה" כמרפסת רגילה בעתיד יהיה צורך בפעולות רבות, גם סטטוטוריות וגם הנדסיות. חשוב לציין שהאפשרות להוסיף מרפסת באופן יחידני, בחזית דירות שלא השתתפו במקור בפרויקט עם כל השכנים כאשר הוסיפו את המרפסות לכל הבניין, נעה בין בלתי אפשרית ליקרה מאד (בערך פי 3 מעלות מרפסת סטנדרטית).

לכל אחת מאהפשרויות הנ"ל יש יתרונות וחסורנות:

אריחי גרניט פורצלן מגיעים בסגנונות, גוונים וגדלים רבים ומאפשרים התאמה מדוייקת יותר של ריצוף המרפסת לריצוף הסלון. חומר זה מוכר לכולנו וידוע איך לשמור עליו ואך לנקות אותו.

ריצוף קרמי מותקן על גבי מצע גרנולרי (שכבת חצץ או חול) בשיפועים לכיוון הניקוז. המרווחים שבין האירחים (הפוגות), בעובי 3-6 מ"מ, ממולאים ב-רובה אפוקסית (ולא רובה אקרילית) לטובת עמידות הריצוף לשנים ארוכות גם עם החשיפה לקרני השמש.

ריצוף דק עץ, מסוג "איפאה" טבעית, "במבוק" חצי סינטתי או פתרונות סינטתים לגמרי, מייצרים תחושה נעימה, יוקרתית ואלגנטית במרפסת, ומבדילים את אזור זה משאר הבית. משך זמן הביצוע של העץ קצר יותר מהתקנת ריצוף גרניט פורצלן ומאפשר גמישות גדולה יותר במפלס הריצוף המותקן. ריצוף העץ לא אוגר את חום השמש במשך היום, בניגוד לאריחי גרניט פורצלן, ןמשרה אווירה קרירה וקלילה במשך כל השנה והיממה. חשוב להבין כי רוב סוגי ריצוף העץ דרושים שימון עונתי או תחזוקה כלשהי אך כל זה מסתכם בכ-20 דקות עבודת תחזוקה מדי חצי שנה.

אחת הנקודות הקריטיות ביותר כאשר מוסיפים מרפסת לדירה היא ניקוז הנוזלים מהמרפסת. כמובן שאף אחד לא מעוניין שייכנסו לו מים מהמרפסת שמעליו ומהמרפסת שלו אל פנים הדירה כאשר יורד גשם. מסוכן יותר מזה הוא מצב בו מים או נוזלים אחרים חודרים לשלד הבניין באיזור חיבור המרפסת לבניין הקיים ולתוך הדירה.

לשם כך, יש לבצע איטום מוחלט בכל רכיבי המרפסת ובמיוחד בחיבור לבניין. כמו כן יש לוודא שהנוזלים שיגיעו אל המרפסת יתנקזו ממנה ביעילות. האיטום הוא אחד הנקודות הקריטיות להבטחת שלמות הבניין ועמידותו בשנים הבאות. אנו, בחברת קיילין את שניטמן שמים דגש מירבי על פעולת האיטום ומשתמשים בחומרים האיכותיים ביותר ובבעלי המקצוע הנכונים ביותר לעניין זה. במסגרת הפרויקט אנו מוסיפים מערכת ניקוז מי גשם (צמ"ג – צינור מי גשם) חדשה ועצמאית על מנת להבטיח שניקוז הנוזלים מן המרפסת יהיה מהיר ככל הניתן. הצמ"ג הוא חיצוני אך מוסתר, והינו נפרד מהמערכות הקיימות של הבניין הקיים בכדי שניקוז המרפסות לא יעמיס על התשתיות הנוכחיות של הבניין.

 • שלד המרפסת (הקונסטרוקציה) עשוי מפלדה מגלוונת (פלדה מגולוונת זו פלדה שעברה תהליך כימי המגן עליה מפני חלודה ונזקי קורוזיה – מה שמעניק לה עמידות לשנים רבות מאד). לעיתים עושים שימוש בנירוסטה (פלדת אל-חלד) אך זהו חומר יקר באופן יחסי.
 • חיפוי ("כיסוי") שלד המרפסת יכול להיות מורכב מפח אלומיניום, פח פלדה מגולוון וצבוע, חומרים צמנטים (כמו טיח רגיל), חיפוי אבן או ללא חיפוי כלל (כלומר – שלד הפלדה יישאר חשוף). יש אפשרות להתקין חומרים מורכבים, HDPE לדוגמא, שהינם עמידים מאד ו/או בעלי טקסטורה מעניינת – אך הם יקרים באופן יחסי.
 • ריצוף המרפסת ניתן להתקין ריצוף גרניט פורצלן בעל מקדם חיכוך גבוה לפי התקן (ריצוף חוץ) או ריצופי עץ שונים על גבי קונסטרוקציית עץ ("דק" עץ איפאה או במבוק סינטתי לדוגמא).
 • מעקה לרוב מתקינים מעקה עם זיגוג זכוכית רבודה ומחוסמת (טריפלקס). מאחז היד לרוב עשוי מאלומיניום אך ישנה אופציה להתקין מאחז יד מפלדה. ניתן גם להתקין מעקה ללא מאחז יד כלל (מעקה קונזולי) אך זה דורש להתקין זכוכית עבה יותר ובהתאם לכך המעקה כבד ויקר יותר.
 • ויטרינה את הפתח למרפסת מייצרים מויטרינות אלומיניום וזיגוג זכוכית רבודה או בידודית.
 • אינסטלציה חומרים פלסטים מתקדמים, PVC לדוגמא.

בניגוד לדעה הנפוצה בקרב דיירים – את שיפוץ החזיתות מומלץ לבצע לפני הוספת המרפסות לבניין.

זאת מ-2 סיבות עיקריות: 

 • את שיפוץ החזיתות מבצעים לרוב ע"י פיגומים תלויים או פיגום זקיפים ("פיגום טייחים") שמאפשרים לפועלים לגשת לרוב שטחי חזית לכל גובה הבניין. לאחר שמוסיפים מרפסות לחזית יש סיכון שיהיו אזורים בחזית הבניין הפיגומים לא יוכלו לספק גישה עבור הפועלים לתיקון מעטפת הבניין.
 • במהלך שיפוץ החזיתות לרוב משתמשים בחומרי שיקום צמנטים, חומרי הדבקה בעלי חוזק גבוה, צבעים עמידים בעלי כושר היצמדות גבוה וכו'… כמו כן עבודת שיפוץ חזית הינה למעשה עבודה קשוחה, גסה, שמתבצעת בתנאים קשים ובגובה רב. כל אלו מקשים על הפועלים בשיפוץ החזיתות לעבוד באופן סטרילי ומדוייק. לרוב, בעבודות שיקום חזיתות, נוצר לכלוך משני (בעיקר בקומת הקרקע ועל גבי החלונות לגובה הבניין) שדורש נקיון בסיום התהליך.במקרה בו תחילה מוסיפים מרפסות לבניין ולאחר מכן מבצעים שיקום / צביעת חזיתות – סביר לצפות שהמרפסות ינזקו מהחומרים שמשמשים לשיקום החזיתות. כאמור – מדובר על חומרים "אלימים" אשר יהיה קשה מאד עד בלתי אפשרי לנקות אותם מרכיבי המרפסת השונים.

חברתנו מתמחה בתוספת מרפסות, עבודה בתנאים קשים ועמידה בסטנדרטים גבוהים של גמר בנייה. במהלך פרויקטים כאלו, אנו פוגעים בחזיתות הבניין באופן מזערי ונקודתי במהלך הרכבת תוספת המרפסות. בסיום הרכבת המרפסות ובטרם מסירת התוספת לדיירים לאכלוס – אנו מתקנים את הפגיעות שגרמנו לחזית הבניין, באחריותנו המלאה.

חשוב להבין כי שיפוץ חזיתות זו עבודה שונה בתכלית מהתקנת מרפסות פלדה ומדובר על בעלי מקצוע שונים. הרכבת מרפסות פלדה הינה עבודה הנדסית מורכבת ומסובכת הכלולה בסיכונים רבים לבניין ולדייריו לא מדובר בעבודה פשוטה המתאימה לקבלן שיפוץ חזיתות או מסגר פשוט אלא נדרש כוח הנדסי מוסמך ומנוסה.

לפני תחילת העבודות מבצעים תיעוד המצב הקיים ואנו מתחייבים לשקם כל פגיעה ככל נגרמה במהלך פרויקט תוספת מרפסות. השטחים הציבוריים, שבילי הגישה לבניין, חניון כלי הרכב, מעטפת הבניין, פנים הדירות – כל אלו באחריות הקבלן ואנו מחזירים את כל אלו לקדומתם לאחר סיום הבנייה.

נציין כי אחד מתחומי התמחות חברתינו שנרכש במהלך עשרות שנים ואתרי עבודה הינו ביצוע תוספות בנייה באתרים מאוכלסים ובבניינים קיימים (כדוגמאת הרחבת אולמות הסינמה סיטי רמה"ש במרתפים ובתוך מתחם פעיל של בתי קולנוע, משרדים ומסחר מסביב לשעון – לרשימה מלאה של המיזמים שביצענו לחצו כאן). לאורך השנים הרבות של פעילותנו למדנו איך לבנות באופן מדוייק, בטוח ונקי על מנת לצמצם הפרעות לדיירי המקום שחיים ועובדים בקרבת אתרי הבנייה שלנו.

בניגוד לתוספת מרפסות בטון, הדורשת עבודות גסות ו"מלוכלכות" – הרכבת מרפסות פלדה בגובה דורש פועלים מוכשרים, עדינים ומקצועיים.

בהתאם לכך ולפי ניסיוננו בעבודה באתרים מאוכלסים, זהות המנהלים, ממנהל העבודה בשטח דרך מנהלי הצוותים וכדומה הינם ישראלים. פועלי הבניין הינם אירופאים, בעיקר ממוצא רומני / מולדובי.

פועלים זרים אלו מגיעים ממדינות בהן סטנדרט הבנייה גבוה מהנהוג בישראל ולפועלים אלו יש יכולות גבוהות מאד לעבודות בנייה עדינות ואיכותיות.

גם מוסר העבודה והגאווה המקצועית וגם הנימוסים שלהם גבוהים ואנחנו שמחים מאד שהם עובדים איתנו ולצידנו.

במסגרת תהליך תוספת מרפסות ע"י קיילין את שניטמן, 95% מהעבודות נעשות באופן חיצוני לדירות ולבניין עצמו. לרוב, הפועלים והעובדים בכלל לא צריכים להיכנס לבניין עצמו או לעבור בלובי הכניסה.

אם נדרשת גישה לדירה, למשל בפרויקטים בהם יש להתקין לדיירים וויטרינת אלומיניום חדשה כיציאה למרפסת, או לפרק ולפנות את הקיר או מדרגה שמפרידים בין המרפסת לסלון – עובדי החברה מתקינים בסלון הדירה מחיצה זמנית, קטנה ככל האפשר. המחיצה מפרידה את הדירה מאזור העבודה על מנת להגן על פנים הדירה מרעש, אבק ולכלוך ולמנוע גישה לדירה מבחוץ בזמן החלפת החלון. כך מופרדים העובדים מהדירה ומהדיירים. המחיצה מותקנת על גבי שכבת הגנה שתפקידה לשמור על הרצפה, תקרה וקירות הדירה הקיימת.

לפני פירוק המחיצה בסיום שלב עבודה זה, הפועלים שלנו ינקו וישקמו את כל אזור המעבר למרפסת ומסביב לוויטרינה. כולל תיקוני טיח / שפכטל / צבע בקירות ובתקרה וכמו כן תיקוני ריצוף במידת הצורך. לאורך השנים, הכשרנו פועלים איכותיים לצורך הטיפול העדין בגמר פנים הדירות ובתקשורת מול בעלי הדירות.

נקודה נוספת בה יש צורך בקשר עם הדיירים ועם פנים הדירה זה בעת חיבור המערכות החדשות ללוח החשמל הדירתי (לרוב מדובר בחיווט תריס חשמלי, התקנת תאורה בתקרת המרפסת, נקודת שקע חשמלי מוגן מים).

לסיכום, המגע הישיר בין הדיירים לבין עבודות הבנייה הינו מינימאלי באופן יחסי. והגישה הנדרשת לדירה הינה מצומצמת מאד.

בבניינים בהם מוסיפים מרפסת – יש לייצר פתח מעבר בין הדירה למרפסת, זאת לעומת בניינים בהם יש מרפסת קיימת אשר עוברת תהליך הרחבה. סביר לצפות לנזקים "קוסמטיים" שיווצרו בפנים הדירה במהלך פתיחת המעבר, בעקבות החציבות וההריסות.

כל נזק שנגרם במהלך פרויקט תוספת מרפסות הינו באחריות הקבלן ואנו בחברת "קיילין את שניטמן" משקמים באופן מוחלט כל פגיעה שנוצרה בתחום הדירה. לשם כך, הכשרנו פועלים מיוחדים המתמחים בגמר פנים ברמה גבוהה ולרוב הינם דוברי עברית בכדי לאפשר תקשורת בין הדיירים לבין ה"שיפוצ'ניקים".

התשובה היא קצת מורכבת ונתחיל מהסוף – האדריכלים והמהנדסים אשר מתכננים את המרפסת אחראים לוודא שהמרפסת המתוכננת תהיה חזקה, יציבה ותעמוד בעומסים הקבועים בתקן (350 ק"ג למ"ר) – ללא קשר לפתרון ההנדסי/אדריכלי הנבחר בעיצוב ובתכנון המרפסות.

ההחלטה באיזה סוג תמיכה הנדסית להשתמש, קשורה לשיקולים של עיצוב, נראות ואסתטיקה וכמו כן אילוצים הנדסיים שונים שמקורם בד"כ ביכולת של הבניין הקיים לשאת את המשקל של מרפסות נוספות.

נציין שהפתרון ההנדסי היעיל ביותר הינו, לרוב, שימוש במוטות תמיכה / מתיחה אלכסוניים. פתרון הנדסי יעיל משמעותו פחות עלות לדיירים ופחות עומס על שלד הבניים הקיים.

לאחר מכן הפתרון השני היעיל ביותר הינו שימוש בעמודים אנכיים ("עמודים ישרים מלמטה למעלה") בלי קשר לאפשרות להוריד עמודי תמך עד לקרקע (במקרה בו קיים חניון מתחת לתוואי המרפסות). לעומת שימוש באלמנטים אלכסוניים, התקנת עמודים אנכיים מסתירה את הנוף הנשקף מהמרפסת.

הפתרון הכי פחות יעיל הנדסית אבל כזה שמספק את התוצאה האדריכלית ה-"נקייה" ביותר הינו תכנון וביצוע מרפסת קונזוליות, זיזיות מוחלטות, ללא אלמנט אלכסוני או עמוד תמך אנכי. לשם כך יש צורך בשלד פלדה מאסיבי יותר כך שעלויות הקונסטרוקציה יהיו גבוהות יותר לעומת מרפסות עם עמודי תמך / אלמנטי תמיכה אלכסוניים.

סביר לצפות שבכל בניין ישנם דיירים השונים זה מזה במוטיבציה או ביכולת שלהם להשקיע סכום כסף לתוספת המרפסות ובהתאם ייתכנו פערים בין איכויות המפרט של המרפסות החדשות ורמת היוקרתיות שלהן.

במיזם תוספת מרפסות, ישנם מספר רכיבים שהינם זהים בכל המרפסות בבניין ולא ניתנים לשינוי בין מרפסת למרפסת באותו בניין. בד"כ מדובר על רכיבים קונסטרקטיבים ורכיבים הקשורים לחזית וחזות הבניין – שלד הפלדה, פיתרון ניקוז מי הגשם, סוג החיפוי הנבחר ומעקה הזכוכית ההיקפי.

לעומת רכיבים אלו, ישנם אלמנטים אותם ניתן להתאים לכל דייר לפי רצונו ויכולתו.

האלמנטים הניתנים לשינוי הינם – סוג הריצוף, סוג ויטרינת האלומיניום, סוג התריס החשמלי, תוספות שונות לרכיב הויטרינה (שעון שבת, שלט רחוק, מנואלה ידנית, כנף יתושים, סוג זיגוג הזכוכית, סוג תריסי הגלילה), שינויים במפרט החשמלי, הכנות להתקנת מאוור בתקרת המרפסת וכיו'…

לייעוץ ופרטים נוספים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מאמרים נוספים

  תוספת מרפסות תלויות - בטיחות ויציבות

  חב' "קיילין את שניטמן" הינה חברה קבלנית 5ג (סיווג בלתי מוגבל...

  קרא עוד

  מרפסות בטון לעומת מרפסות פלדה

  כאשר בוחרים להתקין מרפסות תלויות משלד מתכת (ולא מיציקות בטון) ישנן הרבה פחות...

  קרא עוד

  תוספת והרחבת מרפסות - שאלות ותשובות נפוצות

   

  קרא עוד

  כתבות בנושא תוספת מרפסות

  יש ללחוץ על הכותרות בכדי לקרוא את הכתבה המלאה          

  קרא עוד