תוספת מרפסות – בטיחות ויציבות

תוספת מרפסות – בטיחות ויציבות

חב' "קיילין את שניטמן" הינה חברה קבלנית (רשיון קבלן 32844) ובעלת ניסיון של 40 שנה בתכנון וביצוע פרויקטי בנייה מורכבים, עם דגש בשימוש בשלד פלדה.

החברה בבעלות ובניהול מהנדסי בניין מורשים בוגרי הטכניון ואדריכלים בוגרי אוניברסיטת תל אביב. אנו מחזיקים מחלקה הנדסית פרטית INHOUSE ומבצעים את התכנון לביצוע בעצמנו בהתאם לשיטות הבנייה שפיתחנו בעשרות שנות פעילותינו.

בטיחות במרפסות:

לחברתנו וותק בן 20 שנה בהתקנת מרפסות תלויות מפלדה למגדלי מגורים ורבי קומות. כל מ"ר מרפסת מתוכנן ומוקם להחזיק 350 ק"ג לפי התקן הישראלי כך שמרפסת סטנדרטית בת 12 מ"ר מסוגלת לשאת 4.2 טון באוויר. כלומר – ניתן לחגוג עם 70 איש על המרפסת ועדיין להיות בטוחים…

את רכיבי הפלדה המרפסת מייצרים מראש במפעל ומבצעים בקרת איכות לשלד המרפסת: בדיקות וויזואליות ובדיקות רנטגן לאיכות הריתוכים, בדיקת תקן לעובי שכבת הגלוון ("גלוון" זו שכבת אבץ העוטפת את הפלדה ומגנה עליה מפני חלודה לאורך השנים). בכל פרויקט הדיירים מקבלים דו"ח ותעודה בגין אישור הבדיקות מידי המפעל המוסמך.

לאחר הייצור מובילים את רכיבי הפלדה לאתר הבנייה ומבצעים את החיבור של המרפסת אל שלד הבניין הקיים באמצעות עוגנים מכניים וכימיים. לפני שממשיכים בהמשך עבודות הגמר של המרפסת עורכים בשטח בדיקות תקן ואיכות של מכון התקנים או מעבדה מוסמכת שווה-ערך על גבי העוגנים עצמם ("בדיקת שליפה") באמצעות מכשור מכני ייעודי בכדי לוודא את תקינות ועוצמת חיבור הפלדה החדשה לבטון הקיים. הדיירים מקבלים דו"ח ותעודה בגין אישור הבדיקות מידי מכון התקנים או המעבדה המוסמכת.

לציין – בתעשיית הבניין בארץ מתכננים את הבנייה במקדמי ביטחון גבוהים, בערך 1.7. כלומר – בניין מתוכנן להיות מסוגל להחזיק פי 1.7 ממה שהוא אמור להחזיק בפועל, כמרווח ביטחון.

בדיקת בטיחות נוספת שעורכים בתהליך הבניה הינה בדיקת תקינות מעקה, לפי התקן הרלוונטי. לאחר התקנת המעקה במרפסת, לפי תכנון מהנדס מורשה, מכון התקנים מבצע בשטח בדיקה לעמידות המעקה בפני העומסים השונים והדיירים מקבלים תעודה מידי מכון התקנים בגין אישור תקינות המעקה.

חברת קיילין את שניטמן הקימה בעשרים השנים האחרונות מעל לאלף מרפסות משלד פלדה, ב-100% הצלחה. המרפסות הללו עומדות ותלויות ביציבות מוחלטת עד עצם היום הזה וניתן לעבור ולבקר בפרויקטים הללו ע"מ להתרשם מן מרפסות שמש או כל מרפסת אחרת שהקמנו.

בטיחות באתר:

בנייה במגרש ריק בו הקבלן נהנה מאוטונומיה מוחלטת שונה מבנייה באתרים מאוכלסים תוך כדי המשך החיים הרגילים של דיירי הבניין.

חברתנו פיתחה לאורך כל שנות ניסיונו דגש חזק על סדר ובטיחות האתר, הן לפועלי החברה והן לדיירים הגרים בבניין. בתחילת עבודות הקמת המרפסות בבניין אנו עורכים תוכנית ארגון אתר בתיאום עם נציגי הדיירים ובאישור יועץ בטיחות מוסמך. בבניין עצמו מגדרים את שטחי העבודה של הקבלן ושטחי אחסון החומרים על מנת למנוע מעבר של עוברי אורח. מוקמים מעברים מקורים לתנועה בטוחה של הדיירים ואורחיהם אל ומחוץ לבניין.

בכל אתר ממונה מנהל עבודה מוסמך ונוכחותו רציפה לאורך כל תקופת הביצוע בבניין. מנהל העבודה אחראי לניהול הפועלים ולשמור על איכות הבנייה אך יותר מזאת תפקידו הוא לשמור על בטיחות הפועלים והדיירים, סדר וניקיון שטחי העבודה וסביבת הבניין. מנהל העבודה זמין לדיירים בכל עת למשך כל תקופות הבנייה.

אנו עובדים עם פועלי בניין אירופאים (בעיקר מולדובים) מקצועיים בעלי אשרות עבודה. כל העובדים בעלי הסמכה לעבוד בגובה. צוותי הבנייה שלנו הינם קבועים וותיקים. אנחנו לא משתמשים בקבלני משנה אלא מבצעים את רוב העבודות בעצמנו. בבחירת הדיירים בחברתנו הם יודעים בדיוק מי ייבנה להם את המרפסת בסופו של דבר: מה בדיוק הוותק, הנסיון וההכשרה ההנדסית של מי שייבצע בפועל את הרכבת המרפסת לדירתם. זאת לעומת מתחרים בענף הוספת והרחבת המרפסות שאינם חברה קבלנית אלא שוכרים קבלני משנה לביצוע העבודות בבניין ולדיירים אין שליטה על זהות המבצע.

בטיחות כללית:

מהנדסי החברה מלווים את הביצוע בשטח באופן יומיומי ומוודאים איכות הבנייה.

כמו כן, לחברתנו ליווי של יועץ בטיחות חיצוני ובלתי תלוי אשר מדווח תקופתית למנכ"ל החברה ולנציגי הדיירים על תקינות בטיחותית של האתר, הציוד והעובדים.

חברתנו מעמידה בידי הדיירים ערבות בנקאית לתקופת הביצוע ולתקופת הבדק, במשך השנה הראשונה לאיכלוס המרפסות.

בכל פרויקט אנו מקיימים פוליסות ביטוח היקפיות (ביטוח סיכון קבלן, צד ג', אחריות מקצועית, אחריות מוצר, אחריות מתכננים). הדיירים הינם מוטבים לפוליסה ואין עליהם לעשות שום דבר בהקשר זה – אנחנו מטפלים בכל זה.

אנו מעניקים ללקוחותינו אחריות לרכיבים השונים של המרפסת בהתאם למשכי הזמן הקבועים ב-"חוק מכר דירות" על ידי כנסת ישראל.

אם אתם מחפשים מידע נוסף על מרפסת זיזית או מרפסת תלויה מברזל – אתם מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-9619640 ונשמח לסייע

לייעוץ ופרטים נוספים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מאמרים נוספים

  תוספת מרפסות תלויות - בטיחות ויציבות

  חב' "קיילין את שניטמן" הינה חברה קבלנית 5ג (סיווג בלתי מוגבל...

  קרא עוד

  מרפסות בטון לעומת מרפסות פלדה

  כאשר בוחרים להתקין מרפסת תלויה מברזל (ולא מיציקות בטון) ישנן...

  קרא עוד

  תוספת והרחבת מרפסות - שאלות ותשובות נפוצות

   

  קרא עוד

  כתבות בנושא תוספת מרפסות

  יש ללחוץ על הכותרות בכדי לקרוא את הכתבה המלאה          

  קרא עוד